83-11-09316-4
historia
Wiewiórska

Czasy średniowieczne tu opisane rozpoczynają się wejściem krajów Europy do drugiego po Chrystusie tysiąclecia, którego początek stanowił w oczach ówczesnych wstęp do nowej epoki: dla jednych epoki końca świata i Sądu Ostatecznego, dla drugich - tworzenia lepszego społeczeństwa obejmującego coraz liczniejsze ludy chrześcijańskie...

PureLogos | 2018-04-22
Przeczytana: kwiecień 2018

"Rozkwit średniowiecznej Europy" to zbiór dziesięciu szkiców dotyczących okresu pełnego średniowiecza od początku wieku XI do schyłku XIII. Zbiór obejmuje zagadnienia dotyczące zarówno historii gospodarczej, religijnej, jak i politycznej oraz militarnej. Szczególnie warto wyróżnić wyczerpujący szkic Haliny Manikowskiej pod tytułem "Średniowieczne miasta-państwa na półwyspie Apenińskim", który zawiera dużo interesujących wiadomości i znacząco poszerza wiedzę na omawiany temat. Uznane nazwiska autorów przekładają się na wysoki poziom merytoryczny zamieszczonych szkiców, co sprawia że pozycję tę można polecić zarówno początkującym mediewistom, jak i osobom posiadającym już pewną wiedzę historyczną dotycząca "wieków średnich".

Dodo | 2018-08-14
Na półkach: Rycerstwo, Posiadam, Przeczytane