Kuba Guzik i Dzika Trzynastka

2004-01-01
2004-01-01
83-7254-470-0
Ryszard Wojnakowski
literatura dziecięca maszynista pociągi przyjaźń

Kubę Guzika i Dziką Trzynastkę otrzymałem w prezencie od Mikołaja, który z nieznanych mi źródeł dostał cynk, że lubiłem tę historię jako dziecko w formie kreskówki. Do tej pory nie miałem pojęcia, że pierwotna wersja jest książkowa.
Jest to opowieść bardzo barwna, posiadająca wiele zwrotów akcji, wypełniona przygodami i bohaterami aż po same okładki. Roi się tutaj od różnych stworzeń (np. księżniczka Sursulapiczi i Żółwiodziw),zakątków (np. Magnetyczne Skały, Trochania, Mandala) i, oczywiście, przygód.
Kuba wraz z maszynistą Łukaszem rozpoczynają podróż w poszukiwania pana Top Topa, znanego z poprzedniej części - pozornego olbrzyma. Ma on w zamyśle mieszkańców Trochanii pełnić rolę Latarni Morskiej, gdyż posiada tę cudowną właściwość, że im dalej od niego jesteśmy, tym większy się wydaje - odwrotnie niż w rzeczywistości. A że w swoim miejscu zamieszkania, czyli Pustyni Końca Świata, nie ma nic ciekawego do roboty, powinien z radością przyjąć tę posadę. To początek, który popchnie nas, dosłownie, w wir akcji.
Myślę, że książka nadaje się już dla bardzo małych dzieci, ponieważ posiada wiele uproszczeń, nie podejmuje złożonych zagadnień psychiki bohaterów, posiada wiele odrealnionych pomysłów, które dzieci połkną bez zmrużenia powieki i nakarmią swoją wyobraźnię. Rosnąca lokomotywa, królestwo składające się z kilku poddanych, podświetlany ocean i wiele, wiele innych!
Polecam jako miły przerywnik od poważnych lektur, a już z pewnością do wspólnego czytania z dziećmi!

Dalszy ciąg przygód Kuby Guzika i przyjaciół.Bohaterowie przeżyli niesamowite przygody i powrócili na Trochanię.Jednakże przygoda znowu wzywa i przyjaciele wyruszają w znane i przede wszystkim nieznane strony świata.Przeżywają niesamowite przygody ,zyskują nowych przyjaciół ,dokonują wspaniałego wynalazku.No i wyjaśnia się wielka tajemnica Kuby.Piękna opowieść w dwóch tomach o podróżach i przygodach w baśniowo-magicznych krainach jak również o wartości przyjażni i odpowiedzialności.A do tego bardzo starannie wydana z nastrojowymi czarno-białymi ilustracjami .Gorąco polecam tę pozycję do przeczytania naszym milusińskim albo do samodzielnego przeczytania przez nich samych.

bardzo sympatyczna kontynuacja przygód tego bohatera. Choć oczywiście napisana z przymrużeniem oka i dla dzieci, wciąż olśniewa wyobraźnią.

Świetna książka opowiadająca o nowych i starych przyjaźnich, o wzajemniej pomocy i bardzo ciekawych przygodach :)

Poznacie tu;
Lokomotywe z zadziwiajacymi "mocami"
Ogromną latarnie morską, która była na prawde malutka
A także odkryjecie nowe oblicze KUBY GUZIKA !

POLECAM

Poznacie tu;
Lokomotywe z zadziwiajacymi "mocami"
Ogromną latarnie morską, która była na prawde malutka
A także odkryjecie nowe oblicze KUBY GUZIKA !

POLECAM

• Książki dla dzieci
  • Książki dla dzieci przeczytane córce

Dodaj cytat z książki Kuba Guzik i Dzika Trzynastka