Kreatywne kierowanie. Organizacja i kierownik jutra. Rozwiazywanie problemow kadrowych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Biznesmena". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Placet
biznes, finanse

Globalizacja, informatyzacja, totalna konkurencja, dostępność kapitału- to główne parametry wyścigu w dzisiejszej gospodarce. Dzięki burzliwemu rozwojowi informatyki i komunikacji świat stał się globalną wioską i dązy do zatarcia granic, również tych fizycznych. Wiemy dokładnie i po krótkim czasie, kto wymyślił bądź ma najnowszą technologię, nowe produkty i usługi. Jeśli mamy tylko dobry pomysł i jesteśmy w stanie sprostać międzynarodowej konkurencji to kapitał stoi do naszej dyspozycji. Rozpoczynając nowe przedsięwzięcie czy racjonalizując stare wybieramy się dziś na wojnę z całym światem. Wynik może być jeden- sukces albo bankructwo. Jak więc wytrzymać i wygrać ten wyścig, kiedy poziom technologiczny i kapitałowy wyrównuje się. Jedynym, niepowtarzalnym atutem w tej rozgrywce są ludzie. To oni tworzą kapitał organizacji. To oni prowadzą ją do sukcesu lub do upadku. To na nich obecnie trzeba skupić największą uwagę. Nowe pokolenie pracowników, ma zupełnie inny stosunek do pracy i życia. Chcą być niezależni, mieć możliwość przeprowadzenia się na dowolne miejsce.Tą książką mamy nadzieję zainspirować zmiany w podejściu do procesu kierowania, nadanie mu nowej jakości przez zrozumienie potrzeb i oczekiwań pracowników oraz właściwe wykorzystanie ich umiejętności i motywacji dla potrzeb organizacji. Mamy nadzieję, że ta książka pomoże menedżerom w ukształtowaniu własnej "praktycznej teorii" kreatywnego kierowania i budowania inteligentnej organizacji.

Monika | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013