Na spalonym miłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0087-0
kamk

Głównym tematem książki są powikłane losy młodego doktoranta, badającego działalność reakcyjnego ugrupowania "Maria". Janusz Hubicki, zdolny historyk, osobiście zainteresowanym tym tragicznym rozdziałem historii powojennej, z obawą, pełen wewnętrznych rozterek przystępuje do badań. Przeżywa prawdziwy wstrząs, kiedy z dokumentów, akt rozprawy sądowej, relacji świadków i tego , co przechowywała jego pamięć z lat dziecinnych, jawi mu się pełen i prawdziwy obraz winy ojca. Po obronie pracy doktorskiej jego życie - obok tej okrutnej wiedzy o ojcu - komplikuje fakt, że kobieta, którą pokochał, dziwnym splotem wypadków jest z nim związana od dawna. Czy pomimo trudności, oporów i barier psychicznych uda im się uratować ten związek, czy zdecydują się być razem? Trudno o jednoznaczną odpowiedź.

Sebastian | 2014-04-22
korniszon | 2013-06-02