Wiatr w żagle

Mini

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Medellin | 2015-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Wybierając tę książkę z zakurzonej półki bibliotecznej nie spodziewałem się, że znajdę w niej minipowieść, której akcja częściowo rozgrywa się na Czukotce, czyli jednym z moich ulubionych regionów świata zarówno w literaturze, jak i filmie.

Czukotka pojawia się w retrospekcjach jako miejsce, które dało początek późniejszym wyborom życiowym bohaterów. Kilkoro młodych ludzi, których los połączył w odległym zakątku kraju, podejmuje decyzje, które zaważą na ich dalszych losach.

Osobom, które podobnie jak ja, lubią rosyjską Arktykę nie tylko w literaturze, polecam rewelacyjny film "Jak spędziłem koniec lata" z nagrodzonymi ex-aequo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie za główne role męskie Siergiejem Puskiepalisem i Grigorijem Dobryginem. (Film ten można znaleźć w polskiej wersji językowej w Internecie)

książek: 1992
MrGwyn | 2016-04-24