Wiatr w żagle

literatura piękna
Irena Piotrowska
wiatr w żagle jurij wasiljew rosyjska powieść

Na półkach: , , , ,

Wybierając tę książkę z zakurzonej półki bibliotecznej nie spodziewałem się, że znajdę w niej minipowieść, której akcja częściowo rozgrywa się na Czukotce, czyli jednym z moich ulubionych regionów świata zarówno w literaturze, jak i filmie.

Czukotka pojawia się w retrospekcjach jako miejsce, które dało początek późniejszym wyborom życiowym bohaterów. Kilkoro młodych...

• Literatura radziecka
  • Zew północy
  • Literatura rosyjska
  • ~2011~
  • 2015
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wiatr w żagle