Wiatr w żagle

Wydawnictwo Iskry
1976-01-01
1976-01-01
Irena Piotrowska
wiatr w żagle jurij wasiljew rosyjska powieść

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Wybierając tę książkę z zakurzonej półki bibliotecznej nie spodziewałem się, że znajdę w niej minipowieść, której akcja częściowo rozgrywa się na Czukotce, czyli jednym z moich ulubionych regionów świata zarówno w literaturze, jak i filmie.

Czukotka pojawia się w retrospekcjach jako miejsce, które dało początek późniejszym wyborom życiowym bohaterów. Kilkoro młodych...

• Literatura radziecka
  • Zew północy
  • ~2011~
  • 2015
  • Literatura rosyjska

Dodaj cytat z książki Wiatr w żagle