Państwo opiekuńcze w Polsce i w Niemczech

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Autorka analizuje w różnych aspektach problematykę ewolucji państwa opiekuńczego w Niemczech i w Polsce, skupiając się na przedstawieniu wybranych obszarów polityki społeczno-gospodarczej (rynek pracy, zabezpieczenie starości, ochrona zdrowia) oraz ukazaniu możliwości wykorzystania niemieckich doświadczeń do kształtowania modelu społeczno-gospodarczego Polski. Wykorzystując analizy danych statystycznych i trendów dowodzi, że ograniczenie funkcji ekonomicznej państwa aktywizuje działalność społeczeństwa i sprzyja tendencjom oraz że model państwa o rozbudowanym systemie opiekuńczości nie sprzyja zachowaniom produkcyjnym społeczeństwa.

bf4gs5jbwc7rd5y | 2014-11-27