Seksualność, psyche, kultura. Homoerotyzm w świecie starożytnym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pytania o Kulturę". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
978-83-85713-85-2
karasuhebi

Autor omawia zagadnienie homoerotyzmu i sytuację osób homoseksualnych w kulturze różnych społeczeństw starożytnych Bliskiego Wschodu, basenu Morza Śródziemnego oraz Europy Środkowej od czasów najdawniejszych (paleolit) po upowszechnienie chrześcijaństwa w Imperium Rzymskim (IV w. n.e.). Książka posiada walory naukowe (autor odwołuje się do licznych materiałów źródłowych) oraz popularyzatorskie.

„Świetnie napisana, erudycyjna praca Pawła Fijałkowskiego (…) wciąga czytelnika od samego początku i po dojściu do zakończenia skłania do refleksji, że Autor powinien kontynuować historię homoerotyzmu aż do czasów współczesnych. W porównaniu do wielu już opublikowanych w Polsce prac na ten temat, ta książka jest wyjątkowa: zawiera bardzo wiele cytatów, oryginalnych myśli, inteligentnych polemik, nowego spojrzenia na znane postacie z świata antycznego, »dowartościowuje« wpływ miłości homoerotycznej w burzliwej historii i ewolucji obyczajowości. Dla czytelnika jest prawdziwą przygodą i kopalnią wiedzy”.
Prof. dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz

Andrzej | 2016-10-02