Książę Nocy

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
opowiadanie
hunter

źródło okładki: zdjęcie własne

Książę Nocy, przemykający nocnymi uliczkami, śpiący gdzie popadnie i konfabulujący rzeczywistość. Osoba inteligentna, oczytana, mądra, ale i... płytka zarazem, gardząca literatami, świadomie wybierająca brzydotę zamiast piękna, ceniąca bardziej włóczęgę i spontaniczność, niż osiadły tryb życia wypełniony marazmem.

Któż z nas nie chciałby ruszyć z nim w tany, posmakować tego gangstersko-alkoholowego życia? Znaleźć się w więzeniu i poznać typków spod ciemnej gwiazdy? Można to zrobić chociażby poprzez lekturę tego opowiadania - na pewno będzie bezpieczniej ;)

Wojtaszko | 2014-11-03
Na półkach: Przeczytane, LGBT
Przeczytana: 01 listopada 2014

Z trzech opowiadań tego tomiku zdołałem przeczytać tylko pierwsze, tytułowe, które rozgrywa się zaraz po wojnie. Nastoletni Bohater ucieka z domu i prowadzi włóczęgowski styl życia. Poznaje Księcia Nocy, fantastę, marzyciela, konfabulanta, który snuje Bohaterowi wyśnione wizje świata, a ten, urzeczony, podąża za nim...
Nie jest to opowieść z kręgu LGBT, zawiera pewne wątki, lecz dla całości decydujące one na pewno nie są.

Eyck | 2016-02-14

To była moja pierwsza książka Marka Nowakowskiego i wpadłem. Zafascynowała mnie twórczość jednego z najbardziej niedocenionych pisarzy XX wieku. To co mnie fascynuje w pisarstwie Nowakowskiego to styl. Oryginalny i wciągający. Nie inaczej jest z Księciem Nocy. Polecam.

Łukasz | 2016-09-09
Na półkach: 2016, Przeczytane