Lady_Maria_Stuart 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 12 tygodni temu
Teraz czytam
 • Joy Division i Ian Curtis. Przejmujący z oddali
  Joy Division i Ian Curtis. Przejmujący z oddali
  Autor:
  Deborah Curtis, żona wokalisty, napisała pełną emocji, subiektywną biografię Iana Curtisa, rzucając nowe światło na jego pełne pasji życie i samobójczą śmierć.
  czytelników: 1008 | opinie: 24 | ocena: 6,94 (410 głosów) | inne wydania: 1
 • Książka o czytaniu
  Książka o czytaniu
  Autor:
  Wszyscy jesteśmy czytelnikami. Mamy swoje ulubione książki, miejsca do czytania, sposoby układania na półkach i wspomnienia związane z czytaniem. Ale samą „anatomią czytania” nie zaprzątamy sobie gł...
  czytelników: 681 | opinie: 40 | ocena: 6,57 (221 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-05-26 11:56:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Poza serią

To bez wątpienia najlepsza z dotychczasowych książek Ziemowita Szczerka. Poprzednie, choć bardzo przyjemne w lekturze, pozostawiały niedosyt sensów, głębi. Autor powierzchownie przejeżdżał się po wschodniej Europie i można było odnieść wrażenie, że czytamy relacje z jego pijackich podróży. Tym razem, w pozycji narratora widzimy nie autora, lecz jego mroczne alter-ego (tak jak opisał to Konrad... To bez wątpienia najlepsza z dotychczasowych książek Ziemowita Szczerka. Poprzednie, choć bardzo przyjemne w lekturze, pozostawiały niedosyt sensów, głębi. Autor powierzchownie przejeżdżał się po wschodniej Europie i można było odnieść wrażenie, że czytamy relacje z jego pijackich podróży. Tym razem, w pozycji narratora widzimy nie autora, lecz jego mroczne alter-ego (tak jak opisał to Konrad Janczura w recenzji na Culture.pl). Jest on postrzępioną osobowością, która wdaje się w konfrontację z tajemnymi siłami drzemiącymi w kulturze, co to rozsadzają europejskie społeczeństwa od środka. Gawęda szlachecka spotyka w tej prozie Blade Runnera, a właściwie Blade Runner jest tu głównym gawędziarzem. Polecam wszystkim to przeżycie czytelnicze, albowiem jest ono najoryginalniejszą konfrontacją języków zachodniej popkultury ze wschodnią tradycją filozoficzno-religijną.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
25 15 28
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd