Puste korony: zapomniani królowie i królowe

Tłumaczenie: Ewa Morycińska-Dzius
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zakazane Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Las Coronas Huecas
83-241-2062-9
władcy, biografie
bursian

Monarcha opętany przez demony; droga niewolnika na tron; prawda o najsłynniejszym w dziejach samobójstwie - śmierci następcy tronu Austro-Węgier; rosyjski awanturnik, który ogłosił się królem. Oto portrety nieznanych władców; od XVII do końca XX wieku, od Europy po Karaiby. Oto barwne, ożywione dworskimi plotkami, a czasem pikantnymi anegdotami, i dramatyczne losy tragicznych postaci. Juan...

Juan Balanso odkrywa historie życia monarchów rządzących i tych, którym nie dane było panować; których czoła nigdy nie opasała korona, oraz tych, którzy sprawowali rzeczywistą władzę, choć nigdy nie zostali namaszczeni.

[AMBER, 2005]

bursian | 2010-11-14

DLACZEGO TYLKO DOBRA? DLA CZYTELNIKA CHCĄCEGO POZNAĆ ARKANA BIOGRAFII ZAPOMNIANYCH MONARCHÓW ZAWARTOŚĆ KSIĄŻKI JEST NIE ZADOWALAJĄCA.LAKONICZNE ROZDZIAŁY POZOSTAWIAJĄ NIEDOSYT.

wardon | 2016-10-30
Bernadeta | 2016-09-19