Największe romanse wszech czasów

Tłumaczenie: Bożenna Stokłosa
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
An Affair to Remember. The Greatest Love Stories of All Time
8374041943

Ludzie uwielbiają zakochanych i historie miłosne, zwłaszcza takie, w których występuje dramat, konflikt, poświęcenie i nieśmiertelna miłość. Dzieje się tak, jak świat światem, gdyż mówiąc słowami Humphreya Bogarta z największego romansu wszech czasów Casablanki kobieta potrzebuje mężczyzny, a mężczyzna musi mieć partnerkę. Temu nikt nie zaprzeczy. Na co dzień Bogart uwielbiał Betty Becall, kolejną żonę, z którą szczęśliwie dotarł do końca swoich dni. Wszystkie opowieści utrwalone na kartach tej książki zdarzyły się naprawdę przed wiekami (Fryderyk Chopin i George Sand) albo całkiem współcześnie (John Lennon i Yoko Ono). Niektóre z nich buchnęły gwałtowną namiętnością, by zgasnąć za chwilę jak płomień świecy, inne przetrwały do końca życia jej bohaterów. Każda z nich jest niezapomniana.

| 2016-01-10
książek: 2076