Okrutni Rzymianie

Wydawnictwo: Egmont Polska
The Ruthless Romans
9788323719922
Monika

Książka Okrutni Rzymianie odsłania ponurą prawdę o najpotężniejszym imperium wszech czasów - od chwili jego założenia przez strasznych bliźniaków, po wyczyny podłych cesarzy, którzy zabijanie uczynili rozrywką. Jeśli chcesz się dowiedzieć: - Który cesarz jeździł po morzu? - Czemu krowa na dachu przynosi nieszczęście? - Jak nazywała się rzymska bogini zawiasów? Koniecznie przeczytaj tę...

Jeśli chcesz się dowiedzieć:
- Który cesarz jeździł po morzu?
- Czemu krowa na dachu przynosi nieszczęście?
- Jak nazywała się rzymska bogini zawiasów?
Koniecznie przeczytaj tę książkę!
Dzięki niej poznasz także ponure kulisy koszmarnego Koloseum oraz zwierzęta i ludzi, których krew wsiąkła w piach areny. Podzielisz twardy los rzymskiego żołnierza i zdziesiątkujesz swoją rodzinę oraz nauczycieli testem o fatalnych faktach z życia Rzymian.

źródło opisu: Egmont, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Elenaj | 2013-08-14

Co z tego ,że dla dzieci ?
Bawię się przy tym cudownie.
Dziatwa powinna mieć tę serię w swojej bibliotece - edukuje i bawi.

Po prostu wspaniała książka tak jak reszta z serii. Historia z przymrużeniem oka, z poczuciem humoru. Kiedy byłam w podstawówce przeczytałam chyba każdą książkę z tej serii, dzięki temu lubiłam historię. Niestety pozostałe książki historyczne (z poza serii) nie są tak rewelacyjne- szkoda. Bardzo dobra dla dzieci, aby polubiły historię. Sama jestem przykładem, że można. Bardziej lubie historię starożytną i średniowieczną - może dlatego, że czytałam tą serię :D. Nienawidzę historię od pierwszej wojny światowej, bo moja wiedza opierała się wyłacznie na lekcjach i innych książkach (z poza serii), które były poprostu nudne i brakowało mi czegoś (może angielskiego poczucia humoru). :D

Cinnamonelf | 2016-09-22
Lajna | 2016-08-25