Poems

978-83-62006-84-7
poezja polska
poezja
karolinaflora

Kameralna wieża Babel języków i stylów: od starożytnych guseł po (od)głosy współczesnego świata, z naciskiem na romantyczny "triumf życia" w upiornej scenerii. "Dziady"? Nie, "poems": nowa, wirtuozerska książka Andrzeja Sosnowskiego, wciągająca czytelnika w wielopoziomową grę słów, melodii, rytmów i tropów.

źródło opisu: http://www.empik.com/

Natalia Dziuba | 2017-05-22

Wyższa szkoła jazdy. Zastanawiałam się czy niektóre frazy nie są w tym tomiku przekombinowane, lecz z drugiej strony język poetycki tu jest unikatowy, ciężki do podrobienia przez kogokolwiek. I niepowtarzalny. Mam dylemat przy wystawieniu oceny, jednak muszę stwierdzić że jest to jeden z tomików, który przykuł moją uwagę i zostawił w pamięci ślad.

annie warhol | 2017-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

trochę się obawiam, że zupełnie tego nie rozumiem, a ponadto istnieje możliwość, że nigdy nie zrozumiem, bo objaśniające tomik linki do jutuba w większości dawno wygasły, i teraz nie wiem, jaki utwór Poeta miał na myśli, kiedy określał go słowami 'piosenka, która wywarła głęboki wpływ na całe pokolenie'

railanachoret | 2018-03-09
Na półkach: Poezja, Posiadam, Przeczytane