Smak radości. Anegdoty

83-60222-11-8
anegdoty, chrześcijaństwo
religia
kamk

"Anegdoty przychodzą nawet w pochmurny dzień. Podobne do rośliny zwanej dziwaczkiem, po łacinie Mirabilis jalapa. Świetny obiekt do badań genetycznych. Kwitnie nocą, a nawet próbuje kwitnąć, kiedy pada deszcz. Uśmiecha się zawsze do ludzi. Mówimy: obdarzamy kogoś uśmiechem, rozdajemy uśmiechy, rozpływamy się w uśmiechach, to znaczy zapominamy o sobie. W uśmiechu jest coś dziecięcego. Najpierw starzeją się uszy,nosy. Rozpaczliwie starzeją się szyje, ale w uśmiechu zostaje dziecięctwo, coś bezpośredniego, świeżego. Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy." Jan Twardowski

Lawinka15 | 2016-02-11
agaba | 2012-10-10