Wcześniej niż w ... encyklopedii

Wydawnictwo: WSiP
830204945X
popularnonaukowa
ankoszek

Książka jest poświęcona najciekawszym i najbardziej znaczącym osiągnięciom nauki i techniki kończącego się XX wieku, osiągnięciom, o których encyklopedie ledwie wzmiankują, w ogóle nie wspominają lub wyjaśniają bez uwzględnienia najnowszych odkryć i wynalazków. Książka zawiera też głos dyskusyjny na temat intrygujących zagadek współczesnego świata, jak bioenergia czy zjawisko UFO. Całość - wzbogacona anegdotami i ciekawostkami z historii oraz współczesności nauki i techniki - jest opowiedziana przez autorów doświadczonych, kilkakrotnie uhonorowanych nagrodami za popularyzowanie wiedzy.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1992

źródło okładki: Zdjęcie autorskie