Słownik wojen, bitew i potyczek w średniowiecznej Polsce

Wydawnictwo: Universitas
83-7052-443-3
historia, średniowiecze, Polska
historia
kamk

Niniejsza książka jest opracowaniem popularnym, opartym jednakże na najnowszej literaturze przedmiotu. Hasła podano w układzie chronologicznym. Dla większej przejrzystości leksykonu nie wyodrębniono oddzielnie bitew i potyczek, lecz omówiono je w ramach poszczególnym wojen i konfliktów zbrojnych. Czytelnik może jednak łatwo odnaleźć interesujące go wydarzenie, korzystając z zamieszczonych przy końcu indeksów. Słownik obejmuje okres od r. 963 do 1500.

Pablo | 2018-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2018