Bankiet w Blitwie

Wydawnictwo: Czytelnik
Banket u Blitvi
83-07-01501-4
literatura chorwacka

Dramatyczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja "Bankietu w Blitwie" toczy się w wyimaginowanym państwie europejskim, zaś tematem powieści są losy człowieka, który podjął samotną, bezkompromisową walkę w obronie wolności, demokracji, swobód obywatelskich. Ukazując proces stopniowej faszyzacji Blitwy, Krleza nawiązuje do sytuacji państw Europy środkowej, wschodniej i południowej po I wojnie światowej, w tym także do historii sanacyjnej Polski.

Filip Cichon | 2015-03-13
Przeczytana: kwiecień 2015