Czarownice. Oblubienice szatana

Tłumaczenie: Adam Pawłowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krajobrazy Cywilizacji. Historia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Découvertes Gallimard. Les sorci~0eres, fiancées de Satan
83-7023-327-9
literatura faktu
monotema

W połowie XV wieku zachodnia Europa stanęła w płominiach. Monstrualnych rozmiarów pożar rozprzestrzeniał się jak epidemia. Na stosach palono kobiety i mężczyzn, przede wszystkim jednak kobiety. Czarownice to oblubienice szatana. Tak niosła wieść gminna, tego dowodzili sędziowie świeccy i kościelni. Wiedźmy uczestniczyły w sabatach, rzucały uroki, sprowadzały choroby i śmierć. Przez dwa stulecia tysiące kobiet padło ofiarą prześladowań. Oskarżano je o czary, poddawano torturom, a w końcu rzucano na pastwę płomieni. Dopiero w końcu XVII wieku odezwały się głosy rozsądku nawołujące do opamiętania. Powoli gasły ostatnie stosy.

Hekate | 2012-05-20
Przeczytana: 20 maja 2012

książka nie jest w sumie ani dobra ani zła
odniosłam wrażenie jakby autor chciał przenieść zbyt dużą ilość wiedzy na zbyt mała ilość stron przez co wspomina o bardzo wielu rzeczach kompletnie nie rozwijając tematu
książka jest bogato ilustrowana przez co w sumie tekstu w niej niewiele. ilustracje a i owszem ciekawe często jednak nieopisane przez co trzeba zgadywać do czego się odnoszą lub co/kogo przedstawiają.
ciekawe jest natomiast dość obszerne zakończenie będące fragmentami innych książek i zachęcające do ich lektury

Dotka76 | 2011-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Trochę chaotyczna książeczka, taka większa broszurka właściwie.Chyba tylko może narobić smaku na jakąś poważniejszą lekturę w tym temacie (dla zainteresowanych).
Mnie zawsze ciekawi rola zakonu dominikanów w tych strasznych czasach i wydarzeniach. Mało tam o tym.

Ania Mróz | 2013-05-30
Przeczytana: marzec 2013

Lubisz przeszłość i czarownice? Interesuję cię: jak naprawdę wyglądało prześladowanie czarownic w zamierzchłych czasach? Jesteś ciekaw jak t o się zaczęło? To właśnie znalazłeś idealną książkę dla siebie. :0

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 22 sierpnia 2007