Zbierając kasztany

Wydawnictwo: Marba Crown
83-85467-59-9
opowiadania, Hilary Ruff
Specynka

Debiutancki zbiór opowiadań znanej tłumaczki literatury anglosaskiej, Zofii Kierszys (pseud. Hilary Ruff). Autorka przenosi czytelnika w świat dziecięcych bajek i marzeń, sytuując je w codziennej rzeczywistości człowieka dorosłego. Stara Dama Bez Umiaru, Admirał w Stanie Spoczynku i Pentagon Gallilleusz, pies tysiąca ras i tysiąca imion, gadające przedmioty - to tylko niektórzy oryginalni bohaterowie książeczki.

Z okładki:

"Gdy woda na herbatę znów się wygotowała i zapach spalenizny zasygnalizował utratę jeszcze jednego czajnika, Stara Dama Bez Umiaru doszła do wniosku, że powinna usprawniać, to znaczy ćwiczyć pamięć. Roztrzepanie jest cechą nie pozbawioną wdzięku, ale tylko do pewnego wieku."

wiejskifilozof | 2016-09-10

Dziwna była,trzeba się na główkować.By,zrozumieć o co w tym chodzi.
Opowiadania dla mnie dość abstrakcyjne.

| 2015-12-05
Lesławek | 2013-12-06