10-10-10: 10 minut, 10 miesięcy, 10 lat: Metoda, która odmieni wasze życie

10-10-10: 10 Minutes, 10 Months, 10 Years. A Life-Transforming Idea
978-83-922897-6-0
decyzje, podejmowanie decyzji
silverraven

Wszyscy pragniemy wpływać na kształt naszego życia. Jednak w dzisiejszym szalonym świecie, pełnym konkurujących ze sobą priorytetów, nadmiaru informacji i alternatyw, które zbijają nas z tropu, łatwo możemy dać się ponieść impulsom, stresowi lub względom praktycznym. Czy podejmujemy właściwe decyzje? Czy po raz kolejny pozwalamy, by rządziły nami, wbrew naszym najlepszym intencjom, wymogi chwili teraźniejszej?
Nowe, przełomowe podejście do podejmowania decyzji, jakim jest 10-10-10, to narzędzie, pozwalające odzyskać kontrolę nad własnym życiem w domu, w miłości i w pracy. Proces ten jest klarowny, prosty i przejrzysty. Właściwie, stając przed dylematem, na początek wymaga on jedynie zadania trzech pytań:
Jakie będą konsekwencje moich decyzji za 10 minut?
Za 10 miesięcy?
A za 10 lat?
Wydaje się to łatwe? Niekoniecznie. Przytaczając znaczące wydarzenia z życia własnego oraz wielu oddanych praktyków 10-10-10, Suzy Welch ujawnia, jak analizowanie wpływu naszych decyzji w różnych ramach czasowych nieuchronnie odkrywa nieuświadomione priorytety, lęki, potrzeby i pragnienia – a ostatecznie, pomaga nam określić oraz żyć zgodnie z naszymi najgłębszymi celami i wartościami.
10-10-10 ma wyjątkowo uniwersalne zastosowanie. Bez względu na to, czy używają go studenci college'u czy zapracowane matki lub członkowie kadry kierowniczej wyższego szczebla, pracownicy instytucji rządowych czy przedsiębiorcy, 10-10-10 udowodnił swoją skuteczność w przypadku istotnych, drobnych, rutynowych i radykalnych decyzji, konsekwentnie zmieniając życie wielu osób na lepsze.
W tej niezwykle przydatnej i wiele wnoszącej książce, autorka wyczerpująco wyjaśnia potęgę 10-10-10, przełomową ideę, która potrafi zastąpić chaos porządkiem, poczucie winy radością, a zamieszanie jasnością.

Marzenas | 2015-05-18
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Poradnik.. hmmm spodziewałam się jakiegoś szału.. ot co przeczytałam.. być może nie był to mój czas i do mnie nie trafia ;/ być może...

Skakanka | 2015-04-17
Na półkach: Rozwojowo, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Metoda zaproponowana przez Suzy Welch w książce 10-10-10 jest genialna w swojej prostocie. Dotyczy podejmowania trudnych decyzji, ale decyzji świadomych, czyli bierzemy ster w swoje ręce, a nie dryfujemy po falach życia. Welch proponuje aby przed podjęciem każdej ważniejszej decyzji, czy to w sferze uczuciowej, czy zawodowej, czy dotyczącej wychowania dzieci, zastanowić się / wyobrazić sobie jakie konsekwencje nasza decyzja będzie miała w perspektywie 10 minutowej / 10 miesięcznej / 10 letniej. Po paru pierwszych przykładach od razu czuć, że tak, że coś w tym jest, więc czytanie książki do końca jest właściwie tylko utwierdzaniem się w błyskotliwości tego pomysłu, który rzeczywiście może wpłynąć pozytywnie na życie. Przykłady podawane przez Welch są tak indywidualne, że właściwie ma się wrażenie podglądania czyjejś prywatności. Np. wzruszająco opowiedziany przez nią moment, w którym zrozumiała, że musi rozstać się z mężem. W metodzie ważne jest też to aby rozpatrując hipotetyczne...

Artsajke | 2016-11-23
Przeczytana: 28 listopada 2016