Szczęście to nie przypadek

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Luck Is No Accident: Making the Most of Happenstance in Your Life and Career
9788374891905
shamrock

Dzięki tej książce dowiesz się, jak wykorzystywać niezaplanowane zdarzenia losowe w kształtowaniu swojej kariery zawodowej. Ciekawe i inspirujące studia przypadków zachęcają do postrzegania problemów jako wyzwań, a przypadków losowych jako szans, które na co dzień daje nam życie. • Naucz się elastyczności w podejmowaniu życiowych wyborów. • Pozwól sobie na nieograniczoną wolność w...

• Naucz się elastyczności w podejmowaniu życiowych wyborów.
• Pozwól sobie na nieograniczoną wolność w kształtowaniu swojego losu.
• Postrzegaj każde zdarzenie jako niepowtarzalną okazję i wyzwanie, któremu podołasz.

Niezaplanowane zdarzenia i wypadki losowe kształtują nasze życie i determinują wybory dotyczące kariery zawodowej o wiele częściej niż wszystkie plany, które tak skrupulatnie sporządzamy. Przypadkowe spotkanie, spontaniczna wakacyjna wyprawa, nieoczekiwane zastępstwo, nagła zmiana planów – to wszystko może prowadzić do zwrotów w naszym życiu. Ta książka przygotuje cię na te nieoczekiwane zdarzenia i pokaże, jak znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Autorzy w głównej mierze koncentrują się na wpływie wypadków losowych na życie zawodowe, ale ich porady mogą być stosowane we wszystkich obszarach twojego życia.

źródło opisu: www.gwp.pl

źródło okładki: www.gwp.pl

Bilbo | 2016-08-26
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

"Szczęście to nie przypadek" to książeczka niewielkich rozmiarów, której głównym zadaniem jest "nauczyć" czytelnika, czy też udowodnić mu, że szczęście nie jest przypadkowe. A przez naukę o szczęściu przeprowadza nas dziesięć rozdziałów, których tytuły idealnie streszczają ich treść. A zatem, żeby pomóc swemu szczęściu należy:
- wykorzystać każde niezaplanowane zdarzenie,
- nie zamykać sobie żadnej drogi,
- obudzić się, zanim się spełnią twoje marzenia,
- spróbować, nawet jeśli rezultat nie jest pewny,
- iść naprzód i popełniać błędy,
- ruszyć się - i zacząć budować swoje szczęście,
- przyjąć pracę, a później nauczyć się jak ją wykorzystywać,
- dobrze się bawić, bo dobre życie to życie w równowadze,
- walczyć z autosabotażem,
- pamiętać, że szczęście to nie przypadek.
Autorzy obiecują, że po przeczytaniu czytelnik stanie się szczęśliwszy, nada swojemu życiu odpowiedni kierunek, zacznie wykorzystywać wszystkie pojawiające się szanse. I chociaż mam co do tego poważne wątpliwości, to...

niebieska85 | 2014-07-19

idealnie do tej pozycji pasuje cytat,,Pamietajz e nie ma sytuacji ebz wyjścia,kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno,ksiązke pozyczylam od koelzanki a potem sama kupiam,ksiazka trafiła w moje rece w niezbyt doskonalym momencie mojego zycia kiedy to musialam sie pogodzic z faktemz e moje plany zawodowe maja sie nijak do realiów i czeka mnie załamanie.Jednakze znalazlam inne rozwiazanie dot.pracy i rozwoju osobistego ,co wbrew moim oczekiwaniom takze pozwala mi sie rozwijać.Książka pokazuje jak wykorzystac przykre ytuacje z naszego zycia i odwrocic je na ansza korzysc ze plan b jest niekiedy lepszym rozwiazaniem niz plan A .Czesto sie zdarza cze czlowiek sie nastawia na dany styl kariery,wypruwa sie aby osiagnac zamierzony cel a jak sie pozniej oakzuje to nie to.Autor nie namawia do braku konsekwencji a jedynie wskazuje droge co robic i jak sie odnaleźć w nowej sytuacji.

Fragile | 2013-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Pokrzepiająca lektura:) naprawdę nie trzeba mieć planów na życie w wieku lat 18, by mieć satysfakcjonujące życie zawodowe; nieco irytujące są propagandowe historie ludzkie potwierdzające słuszność głoszonych teorii, ale niestety taka już amerykańska maniera. W sumie – warto spędzić z tą książką kilka godzin, choćby po to, by pozbyć się poczucia winy wynikającego z faktu, iż nie mamy zaplanowanej kariery na najbliższe ćwierćwiecze….

Veronica | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017