Ptaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego

Wydawnictwo: Muza
Fåglar i Europa
83-7319-395-2
Artur

Obszerny i bogato ilustrowany przewodnik, wprowadza czytelnika metodą poglądową w arkana ornitologii terenowej. Książka zawiera najważniejsze dane o zachowaniu, głosie, występowaniu i trybie życia większości gatunków ptaków.

ryszpak | 2014-03-20
Przeczytana: 27 maja 2004

Bardzo dobry przewodnik do rozpoznawania ptaków w warunkach terenowych. Średnie rozmiary, twarda okładka, wspaniałe rysunki.
Podobno ornitolodzy dzielą się na preferujących Collinsa i Jonssona. Ja należę do tych drugich ;)

Jeden z najlepszych kluczy do rozpoznawania ptaków. Najlepszy? Polemizowałbym. Niewątpliwie fachowy, doskonale wydany i zawierający masę istotnych informacji. Niemniej mnie osobiście nie leżą rysunki zawarte w książce. Słyszałem opinie "nawiedzonego" ornitologa, że te rysunki nie są takie super szczegółowe jak w innych ksiazkach, bo przecież mało którego ptaka widzimy jak na dłoni, nawet przez lornetkę. To prawda. ale ja wolę własnie superszczegółowe rysunki, najlepiej z oznaczonymi strzałkami cechami diagnostycznymi. Jak w najnowszym leksykonie Collinsa/Svensonna.

Kasia | 2015-09-04

Obowiązkowa pozycja na półce osoby pragnącej rozpoznawać występujące w Polsce gatunki ptaków.

książek: 2009
gorofil | 2016-05-19