Ojcobójcy. Młodsi zdolniejsi w teatrze polskim

Wydawnictwo: W.A.B.
83-89291-11-8
teatr polski, dramat, biografia
teatr
Róża_Bzowa

Mamy w Polsce nowy teatr! Teatr artystyczny wysokiego ryzyka. Znów zachwyca Europę i gorszy krajową konserwę. Ojcem założycielem jest Krystian Lupa, najzdolniejszymi uczniami Krzysztof Warlikowski i Grzegorz Jarzyna. „Ojcobójcy” to świadectwo i kronika tworzenia nowej świadomości i poetyki teatralnej. Krwawe dzieje powstawania nowoczesnego światopoglądu teatralnego.

Sophia | 2011-05-11

Książka dla wszystkich kochających teatr. Bardzo dobre kompendium wiedzy na temat tak zwanych "młodszych, zdolniejszych" czyli nowego pokolenia w polskim teatrze. Pomimo, że dziś pokolenie to już dobrze znamy, a twórców można nazwać w pewnym sensie klasykami, to warto przeczytać tą pozycję choćby ze względu na wspaniałe i wyczerpujące recenzje poszczególnych spektakli.

EwaJulia | 2016-08-07
Agnieszka Gręda | 2016-08-01