Praca aktora nad sobą

Wydawnictwo: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie
Rabota aktiora nad soboj
978-83-928060-3-5
teatr

Tom II: Praca nad sobą i swoją techniką wykonawczą. Aktorstwo, zjawisko pełne paradoksów, opisywane i badane od początków swego istnienia, wymyka się skutecznie próbom racjonalizacji, systematyzacji, udostępniając badaczom jakąś część swojej istoty, jakiś kontekst zaledwie. Jestem wielbicielem dzieła Michaiła A. Czechowa. Jego książka "O technice aktora" nie ma sobie równych. Nie można...

Tom II: Praca nad sobą i swoją techniką wykonawczą.

Jestem wielbicielem dzieła Michaiła A. Czechowa. Jego książka "O technice aktora" nie ma sobie równych. Nie można jednak zapominać, że praca ta bez badań Stanisławskiego jest jak dom bez fundamentów. Dobrze, że owe podwaliny krakowska Szkoła Teatralna dziś przypomina.
Język starzeje się jak człowiek. Następne pokolenia często właśnie przez język zniechęcają się do lektury tekstu. Mam nadzieję, że obietnica tłumacza (pana Jerzego Czecha): ... sens ten sam, opakowanie - jak najprostsze, stanie się faktem i przywróci, wraz z dziełem Stanisławskiego, potrzebę odkrywania i badania fenomenu aktorstwa.

źródło opisu: http://www.pwst.krakow.pl/?strona=9&lp=95

źródło okładki: http://www.pwst.krakow.pl/?strona=9&lp=95