Polityka zdrowotna samorządu terytorialnego

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Aktywność samorządowa skierowana na poprawę zdrowotności własnego środowiska, na miejscu , należy do najbardziej oczekiwanych i społecznie cenionych inicjatyw władzy terytorialnej. Trafność strategicznych decyzji w zakresie zdrowia publicznego odpowiadających dobrze rozpoznanym potrzebom zdrowotnym na terenie działania organów samorządowych, jak dowiodły doświadczenia unijne , w istotny sposób wspiera działania służb medycznych we wspólnym wysiłku na rzecz poprawy stanu zdrowia lokalnej społec