Czarodziejka z Księżyca t. 11

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 11)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishojou Senshi Sailor Moon
komiksy
MissMi

Oto tom pełen atrakcji: "Ukochany księżniczki Kagui" - poprawiony pierwowzór filmu z końca 1994: "Sailormoon S" - plus "Wspomnienie o casablankach": opowiadanie z Rei w roli głównej - plus "Kącik Kokabu", czyli m.in. o japońskiej legendzie księżycowej księżniczki.

Wkp | 2014-12-08
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 06 grudnia 2014

Luna niemal wpada pod samochód. Uratowana przez doktora Kosmo zakochuje się w nim. Przy okazji dowiaduje się o zagrażającej Ziemi komecie, która znika w dziwnych okolicznościach...

Ten tom Sailorek to przerwa pomiędzy serią trzecią a czwartą i stanowi podstawę drugiego filmu kinowego. Przyjemny, klimatyczny, nieźle narysowany... Wrażenie psuje prosty dodatek, ale nadal warto.

jessyxx | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Luna tak pięknie wyglądała jako człowie
a teksty Minako do Artemisa żeby się bardziej postarał no bezcenne.. ;)

Krystal | 2011-10-20
Przeczytana: 2009 rok

Moje ukochane anime z dzieciństwa oraz manga, którą bardzo szybko połknęłam w zaledwie kilka tygodni. Niesamowita akcja, idealne postacie czy zabawne dopiski autorki, to tylko niektóre zalety komiksu, których jest znacznie więcej.
Chociaż tłumaczenie zawiera błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, a czcionka czasami jest większa niż powinna, to nie mogę zaprzeczyć, że w obliczu tak fantastycznej mangi, zupełnie mnie to nie obchodzi.
Obowiązkowa lektura dla fanów Czarodziejki!

Herbaciarka | 2012-12-28

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najpopularniejszych mang japońskich, uwielbiana przez czytelników na całym świecie (nie wyłączając mnie !). Historia opowiedziana w mandze różni się od tej opowiedzianej w anime, bo przede wszystkim jest krótsza - manga ma 18 tomów, zaś anime liczy 200 normalnych odcinków, 3 specialne i 3 kinówki.

Uwielbiam Czarodziejkę i wszystkim gorąco ją polecam :)

PS. Nieco dokładniejszy opis pochwalny zawarłam w opinii do pierwszego tomu :]

Kimy713 | 2016-07-01
Twilight88 | 2016-05-15