Blondynka na językach - Angielski Brytyjski

Seria: Blondynka na Językach
Wydawnictwo: National Geographic
978-83-7596-019-8
martles

To nie jest podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy. „Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego...

„Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki.

Standardowe kursy języków obcych bazują na wyjaśnianiu zasad gramatyki, podając uczniowi przykłady ich zastosowania.

W moim kursie najważniejszym założeniem jest to, że języka obcego można się nauczyć instynktownie – najpierw zapamiętać dane wyrażenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadą logiki budować z nich własne przykłady. Nauczenie się na pamięć przykładowych konstrukcji oraz ich składowych elementów, pozwala na budowanie nowych zdań i wyrażeń, a więc poprawne posługiwanie się obcym językiem.

Beata Pawlikowska.

chrispu | 2013-12-15
Na półkach: Różne, Przeczytane, Posiadam

Książka do nauki języka angielskiego metodą zapamiętywania całych zwrotów (głównie, chociaż zdarzają się pojedyncze wyrazy). Materiał pogrupowany tematycznie - podobnie jak w większości podręczników. Brak tu wyjaśniania zasad gramatyki - coś mówi się tak, bo tak się mówi. I już.
Polecam tę książkę raczej dla osób, które potrzebują konkretnych zwrotów konwersacyjnych, na potrzeby np. wizyty w sklepie, na dworcu czy lotnisku itp. Nie nadaje się do pogłębiania języka angielskiego. Atutem jest materiał nagrany w formie MP3 - przydatny do słuchania w np. aucie. Przydaje się do poprawienia wymowy.

monidecor | 2012-10-06

Czy uczycie się angielskiego już kilka lat i macie poczucie że nie potraficie mówić w tym języku, macie opory lub boicie się błędów? Czy podczas wyjazdów wakacyjnych macie problem z dogadaniem się?
Macie dosyć wkuwania angielskich słówek a zagadnienia gramatyczne mieszają się wam?
Nie ważne czy dopiero zaczynacie naukę tego języka czy jesteście bardziej zaawansowani, książka znanej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej nauczy was porozumiewać się swobodnie po angielsku.
Zasada tego kursu jest banalnie prosta.
Książka podzielona jest na wiele rozdziałów tematycznych od poziomu najłatwiejszego do trudniejszego.
Każdy rozdział tematyczny dzieli się na kilka części składających się z 20 wyrażeń po polsku a na drugiej stronie te same wyrażenia są po angielsku.

Jak się uczymy:
1. Czytamy pierwsze wyrażenie (na głos) po polsku i staramy się go przetłumaczyć na angielski.
Jeśli mamy z tym problem, patrzymy obok na tłumaczenie angielskie. Potem przechodzimy do kolejnych wyrażeń aż nauczymy...

Jola | 2012-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy metoda Beaty Pawlikowskiej działa, gdyż książka posłużyła mi do odświeżenia języka, a nie do nauki. W każdym razie odpowiada mi taka forma nauki. :-) Znając język angielski sprawnie przechodziłam z poziomu na poziom, jednak przy nauce od podstaw na pewno będzie potrzeba dużo cierpliwości i czasu, by opanować słownictwo i zdania z książki. W każdym razie - TAKA METODA ODPOWIADA MI BARDZIEJ, NIŻ NAUKA Z PODRĘCZNIKA! :-)

ewa | 2012-08-09

Jest to moim zdaniem świetna książka dla tych, którzy mają problem z mówieniem po angielsku, a takich jest nie mało. Są ludzie, którzy mają mniejszy zasób wiedzy z języka a mimo to porozumiewają się dobrze.
Uważam, że ta książka bardzo pomaga w poradzeniu sobie z tzw. blokadą w mówieniu w obcym jęz.

Diwina | 2011-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2011

Uważam, że książka jest przydatna.
Fajnie pogrupowane tematy, trochę gramatyki i angielski staje się prostszy.
Książkę warto mieć cały czas pod ręką, nie tylko w czasie podróży, ale i też w domu.

Przeczytana: 10 lutego 2015

Kurs inny niz wszystkie. Od kilku lat pragne nauczyc sie angielskiego dlatego zakupilam kilka roznych kursow, ale przyznam szczerze ze szybko sie nimi nudzilam i motywacja spadala. Kurs Beaty Pawlikowskiej jest inny, nie ma w nim nudnej gramatyki i skomplikowanych objasnien. Kurs sklada sie z ksiazki i cd. To co bardzo mi sie w tym kursie podoba jest tym ze mamy podzielone na jednej stronie ksiazki tekst po angielsku a po drugiej po polsku co ulatwia nauke. A plyta cd rowniez najpierw po polsku pozniej przerwa zebysmy my mogli na glos powiedziec a pozniej mowi lektor po angielsku. Podobno mowiac na glos uczymy sie najpoprawniej i nie mamy pozniej strachu przed mowieniem. Dla mnie ten kurs jest najlepszym jaki do tej pory znalazlam, zwroty zapamietuje bez wiekszego problemu (sluchajac ich w kolko i powtarzajac) naprawde fajnie sie z nim uczy. POLECAM

lavendova | 2012-04-29
Przeczytana: 30 maja 2012

Tego, że języki obce warto znać, nie muszę pisać. Sama pokochałam język angielski od pierwszego usłyszenia, szybko stał się on moją wielką pasją i teraz w miarę możliwości staram się poznawać go lepiej, a w tym poznawaniu jestem otwarta na nowości.
Kilka lat temu zdecydowałam się kupić kurs Beaty Pawlikowskiej- "Blondynka na językach". Sporo naczytałam się o tej książce, kolorowa okładka jak i magiczne słowo 'BESTSELLER' przyciągały wzrok niczym magnes. Wreszcie znalazła się w moich rękach.
Początek z kursem był świetny. Miałam wakacje i z determinacją powtarzałam frazy za lektorem, bo na tym to wszystko polega. W kółko powtarzasz 10-20 wersów, aż dojdziesz do perfekcji. Podręcznik składa się z pięciu poziomów. Pierwszy to tłumaczenie z polskiego na angielski, w drugim jest na odwrót, trzeci zawiera elementy poprzednich, czwarty to krótkie opowiastki, natomiast piąty jest swojego rodzaju egzaminem. W sumie przerobienie całości zajęło mi dwa miesiące przy codziennym poświęcaniu...

buziaczek197 | 2012-01-07

Bardzo fajnie przytoczony angielski dla mnie takiego laika ... to bardzo fajny pomysł na to, żeby przypomnieć sobie angielski

needforspeed | 2015-07-23

Fajna i przyjemna nauka języka angielskiego, dla tych którzy mają problemy oraz zaczynają początki. Polecam.

Szara | 2013-05-30
Przeczytana: 30 maja 2013

Zastanawiałam się, jaką ocenę wystawić książce, która właściwie książką nie jest - w sensie takim, że nie mogę ocenić tego, co zazwyczaj.
Więc ocena samego sposobu nauki - na przeciętny.
Pomysł z pewnością innowacyjny, ma w zamyśle uczyć języka na zasadzie układanki, rozmowy, tak jak uczymy się go w nowym kraju, nie z podręczników, ale... Przerobiłam go z ciekawości, chcąc odświeżyć język, z którym w formie podręcznikowej nie miałam styczności dłuższy okres czasu i w tym przypadku zadania nie spełnił, słownictwo było za proste. Nie wyobrażam sobie też nauki w ten sposób od zera - wydaje mi się, że wytworzyłby się jeden wielki bałagan.
Stąd też dla kogo jest ten kurs? Ocena taka a nie inna, ponieważ sprawdzi się moim zdaniem w zbyt wąskiej grupie odbiorców - osób które dany język kiedyś liznęły, znają jego ogólne zasady a chcą to wsyztsko usystematyzować.