Blondynka na językach - Angielski Brytyjski

Beata Pawlikowska Wydawnictwo: National Geographic Seria: Blondynka na Językach językoznawstwo, nauka o literaturze
2010-10-05
2010-10-05
978-83-7596-019-8
Blondynka na Językach
Beata Pawlikowska język angielski blondynka języki obce

Ta książka to bardziej rozmówki dla podróżującego niż faktyczny podręcznik do nauki języka. Wyraziłam już swoją opinię o książce do nauki niderlandzkiego, powtórzę się i tutaj - w pełni popieram jedną z wcześniejszych opinii, mówiącą, że gramatyka to podstawa. Bez gramatyki nie da rady nauczyć się języka płynnie, gramatyka istnieje po coś. I jak już wspominałam - jako...

Tutaj widziałam też fajny wątek dotyczący opinii polecam poczytać https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/blondynka-na-jezykach-opinie-o-ksiazce/msg7418/#msg7418

U mnie sprawdziła się nauka angielskiego METODĄ WAŁKOWANIA dzięki takiej praktycznej nauce było mi przyjemnie się uczyć. Praktyka w końcu przełamała mnie do rozmowy.

Super książka pozwalająca opanować umiejętność posługiwania się podstawowym angielskim, nawet więcej niż podstawowym przez naukę całych zdań. Ta metoda sprawdza się przy odrobinie samodyscypliny.

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2017/09/beata-pawlikowska-blondynka-na-jezykach.html

Znam wiele osób, które po angielsku mówią bardzo szybko i w miarę płynnie ale z ogromnymi przy tym błędami, które wiążą się z brakiem elementarnej wiedzy o gramatyce. Gramatyka to podstawa! Niech każdy to sobie zapamięta. Nawet powierzchowna znajomość gramatyki pozwala na głębsze zrozumienie tego, dlaczego trzeba mówić w ten, a nie w inny sposób, dlaczego dane wyrażenie...

Bardzo bardzo dobra książka do nauki dla początkujących i dla tych którzy już coś umieją i chcą sobie przypomnieć pewne zagadnienia lub usystematyzować wiedzę. Często do niej sięgam :) POLECAM !!!

Bardzo łatwo i szybko można się nauczyć języka, często się powtarzają różne wyrażenia co jest wielkim plusem. Zarówno książka jak i płyta są bardzo pomocne i przemyślane.

Niestety trudno mi jest polecić tą książkę. Tak nieprofesjonalnego samouczka do nauki języka obcego nigdy wcześniej nie spotkałam.
Autorka powołuje się na naturalną zdolność do uczenia się języków obcych poprzez słuchanie, powtarzanie i otaczanie się danym językiem. Tak jak uczymy się języka ojczystego. Zapomina jednak, że tą naturalną zdolność tracimy jako kilkuletnie...

Szybka i przyjemna nauka jezyka z Pania Beatka. Nic dodac nic ujac :)

Długo myślałam jak tę książkę ocenić. I nadal nie wiem czy dobrze to zrobiłam. Książka ma plusy i minusy.

Plusem jest cena. Drugim płyta w załączeniu.
Trzecim prostota przekazu.

Minusem na pewno jest samo założenie - błędne. Nie trzeba wkuwać słówek. Podobno. Nieprawda. Słówka w tej książce są, jak w każdej innej, do nauki języków. Mało tego - są całe zdania, do...

Dyskusje

• Chcę w prezencie