Podróżuj, módl się i kochaj

Seria: Przygoda, podróż, świat
Wydawnictwo: G+J
podróże, Indonezja, Bali, szaman
piotrex

Samotna wyprawa do Indonezji.
Bali, tropikalny grudzień i słodki zapach kwiatów migdałowca. Dekolty blondynek i muskularni kowboje na plaży, a potem tajemniczy szelest kroków szamana Ketuta. Tego samego, który przepowiedział przyszłość Julii Roberts w filmie "Jedz, módl się i kochaj".

"Ja też poznałam swoją przepowiednię" - Beata Pawlikowska

źródło opisu: okładka książki

Książkowa-Fantazja | 2012-12-16
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Za oknem sypie śnieg, a ja zatęskniłam za dużą dawką słońca, dlatego razem z Beatą Pawlikowską przeniosłam się w egzotyczne klimaty Bali.
Kuta to tutaj się zatrzymujemy, w otaczającej nas przestrzeni widzimy ciągnąca się plażę. Znakiem rozpoznawczym tego miejsca są również ciasne, wąskie ulice, po których przeciskają się samochody i motocykle. Piesi są tam ignorowani. Jeśli chodzi o kuchnię jest bardzo pikantna, wręcz paląca.
Kolejnym miejscem jest Ubud, stamtąd motocyklem udajemy się dalej. Dojeżdżamy do raju na Ziemi. Balijskie domy i hotele są niezwykłe, gdyż nie posiadają ścian. Wszędzie otwarta przestrzeń.
Następnym gwoździem programu jest odwiedzenie szamana, który wystąpił w książce i filmie "Jedz, módl się i kochaj". I tak odwiedzamy słynnego Ketuta, który liczy sobie 100 lat!!! Pobieramy numerek i cierpliwie czekamy na swoją kolej.
Poznałyśmy cywetę, czyli łaskuna muzanga, który lubi owoce dojrzałej kawy. I tak z jego odchodów, które są oczyszczane powstaje najdroższa...

ula | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Mała, krótka książeczka. Doskonała do kieszeni i do torebki. Można ją zabrać ze sobą wszędzie.Do szybkiego przeczytania ! Kolejna podróż egzotyczna opisana z humorem i "od podszewki". Miejsce - indonezyjska wyspa Bali.Polecam !

Agacha | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Jak większość książek pani Beaty i ta mi się podobała. Chociaż wydaje się ona momentami bardziej smutna i refleksyjna od pozostałych. Szczególnie opis spotkania z szamanem taki się wydaje.

szpilka | 2017-04-01

Ketut cieszy się wielką popularnością od czasów "jedz, módl się i kochaj". Pani Beata sprawdza jak długa jest kolejka spotkanie z człowiekiem, który przepowie nasz los. Oczywiście jest opisana cała podróż, a nie tylko jedno spotkanie. Lekkie opowiadanie o podróży przez życie.

| 2012-10-09
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 09 października 2012

Beata Pawlikowska – podróżniczka, dziennikarka, fotografka, kobieta. Takie cztery słowa wydają się najlepiej opisywać autorkę Podróżuj, módl się i kochaj. I w takiej kolejności. Bo czytając książkę Pawlikowskiej czuje się, że najważniejsze jest dla niej podróżowanie. Czuć tu pasję i prawdziwą miłość do nieznanego i do poznawania.

Podróżuj, módl się i kochaj to pierwsza część relacji z pobytu autorki na Bali. Od momentu, gdy wysiadła z samolotu i zaczęła szukać taksówki, która zawiezie ją do hotelu. Opisuje emocje, jakie towarzyszyły jej podczas wizyty u szamana Ketuta, tego samego, którego odwiedziła bohaterka bestsellerowej powieści Jedz, módl się, kochaj. Stąd zapewne tytuł książki Pawlikowskiej.

Najbardziej podobał mi się autentyzm, z jakim autorka przedstawia swoją podróż. Jak szuka busa, który zawiezie ją do innego miasta i nie może przeboleć, że nie jeżdżą takie autobusy dla miejscowych, tylko takie dla turystów. Bo ona kocha poznawać kraj od środka, wejść tam gdzie nie...

książek: 2070
Lublinianka | 2013-01-26
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Kolejna bardzo dobra książeczka Beaty Pawlikowskiej. Mała ilość stron sprawia, że bardzo szybko się czyta. Można przeczytać w ciągu godziny, więc, jeżeli macie ochotę przenieść się w inny świat to polecam.

Keenyah | 2016-06-23
Przeczytana: 2016 rok

Ten krótki czas spędzony z Beata Pawlikowską był bardzo ciepły, miły, troskliwy, ale też trochę straszny.
Wizja zwierząt i ptaków pozamykanych w klatkach na tak egzotycznej wyspie mnie przeraził tak samo jak i autorkę... Ale przy okazji dowiedziałam się, że szaman Ketut też człowiek i że nie ma peleryny przeciwdeszczowej, której by nie przemoczył tropikalny deszcz - czyli jak zwykle było ciekawie.
Polecam

BeataT | 2017-05-02
Przeczytana: 02 maja 2017

Nie zwróciłam uwagi że to chyba jakiś dodatek promujący książkę był. 90 stron i nic specjalnego, nie ciągnie mnie by sięgnąć po resztę ....

Roza_V_Barlow | 2018-03-03
Przeczytana: 03 marca 2018

Nie podoba mi się ta książka. Tak naprawdę nie wiem o czym ona jest. Podobno o Bali, ale niezbyt dużo można się dowiedzieć z tej książki. Dużo jest tutaj przemyśleń autorki i jakichś innych opowieści, o płaszczach przeciwdeszczowych itp. Rozumiem, że autorka podróżuje by poznać ludzi, którzy żyją w danym miejscu, ale narzekanie na innych turystów, na "białych", na Europę... to jest po prostu denerwujące.

Niebieskafala | 2012-10-25
Przeczytana: 18 października 2012

Książka niesamowita, pełna humoru, ciekawa. Gdy ją czytałam to miałam wrażenie, że podróżuję razem z Beatą Pawlikowską.