Szlakiem Orlich Gniazd

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dookoła Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Videograf
978-83-7183-556-8
turystyka, przyroda, historia, geografia
Witold Lisek

"Szlakiem Orlich Gniazd" to jeden z trzech albumów z serii "Dookoła Polski”. W bogato ilustrowanej publikacji przedstawiono szereg znaczących pod względem turystycznym miejsc Jury Krakowsko-Częstochowskiej: od Bramy Twardowskiego poprzez Pustynię Błędowską po zamek w Ojcowie. Obok nich zaprezentowane zostały mniej znane zabytki polskiej historii, np. zamek Lipowiec czy Rabsztyn. Książka jest...

Książka jest adresowana do młodzieży poznającej malownicze zakątki naszego kraju oraz do dorosłych czytelników, którzy mogą dzięki niej przywołać wspomnienia dawnych wypraw bądź poznać ciekawe szlaki przyszłych wycieczek.

źródło opisu: Videograf, 2008

źródło okładki: videograf