Baśnie z dalekich mórz i oceanów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Katarzyna

SPIS TREŚCI: 1. O dzielnym Gunnarze, Dziewczynie Morskiej i czarodziejskich zimorodkach - baśń skandynawska 2. O pięknej Inie, dzielnym Tuanie i Wyspie Znikąd-Donikąd - baśń z mórz południowych 3. O Olafie i jego czarodziejskiej piszczałce - baśń z mórz północnych 4. Biały rekin - baśń znad fiordów północy 5. O sprawiedliwym władcy morza i złym szachu - baśń perska 6. Ranira ze Słonego...

SPIS TREŚCI:

3. O Olafie i jego czarodziejskiej piszczałce - baśń z mórz północnych
4. Biały rekin - baśń znad fiordów północy
5. O sprawiedliwym władcy morza i złym szachu - baśń perska
6. Ranira ze Słonego Jeziora - baśń z Madagaskaru
7. O starym pasterzu Lamu i jego wiernym psie, o złym panu i dobrym duchu morza - baśń eskimoska
8. Fregata Oronga z wyspy olbrzymów Ahu - baśń z Wyspy Wielkanocnej
9. O dzielnych żeglarzach, koralowym atolu, Wielkim Delfinie Palangu i wodzie ze źródła Kane - baśń z wysp południowych
10. O Marandzie, co miała kołyskę z muszli - baśń z Wysp Kanaryjskich
11. Jak Maui - syn słonecznego promienia - wyłowił wyspy z morza - baśń polinezyjska
12. Szach Kobad i gadająca papuga - baśń perska
13. O Dżamilu i padyszachu, złym wezyrze, pięknej Peri-czarodziejce i różach, co nigdy nie więdły - baśń wschodnia
14. Jak dzielny Waj pokonał wieloryba nad wielorybami - baśń północnosyberyjska
15. O młodym cieśli Kubie, jego dwu leniwych braciach i o statku, co latał w powietrzu i pływał na wodzie - baśń rosyjska
16. O wodnej kurce, co znosiła złote jaja - baśń północna
17. Jak biedny rybak został wezyrem sułtana - baśń wschodnia
18. O Kari, biednej sierocie, co królową została - baśń norweska
19. O Wyspie Szczęścia - baśń północna

źródło opisu: Spis treści

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Octopus | 2016-01-24
Przeczytana: 1982 rok

od baśni już tylko krok do fantasy :-)

ROB | 2017-01-29

łza się w oku kręci za dzieciaka czytałem to z 10 razy :)

zina | 2017-07-18
Przeczytana: 1990 rok

Czytałam miliony razy w dzieciństwie. Potem książka gdzies przepadła... Jeśli byłoby to mozliwe, to z checia odkupie, gdyby ktos chcial sie pozbyc, ale intersuje mnie tylko pełne wydanie (wiem ze wychodzily tez "odchudzone" miniantologie pod tym tytułem, zawierajace 2-3 opowiadania tylko).

Daria | 2016-02-14

Najlepsze baśnie z dzieciństwa. <3