Eutanazja. Śmierć z wyboru?

Wydawnictwo: W drodze
6 (18 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7033-418-0
zdrowie, medycyna
Dziczuczek

Nowe wydanie książki profesora medycyny, który przez kilkadziesiąt lat pracował w Holandii, gdzie eutanazja jest otwarcie praktykowana i aprobowana społecznie. Ta niewielka książeczka z precyzja i mocą opowiada o rzeczach strasznych. Kiedy posłałem przed laty pierwszy jej egzemplarz Papieżowi, Jan Paweł II zrecenzował ją zwięźle: "Prawdziwie wstrząsająca!". Maciej Zięba OP, "Azymut"...

Maciej Zięba OP, "Azymut" 3/2002

Ta książka o eutanazji jest najlepszą rzeczą, jaką na ten temat kiedykolwiek czytałem.
Leszek Kołakowski

Książkę przeczytałem z największą dokładnością i - choć rzadko używam takiego języka - mogę mówić o niej tylko w superlatywach. Jej wielka zaletą jest to, że zdecydowanie sprzeciwia się eutanazji z pozycji pełnej neutralności wobec jakiejkolwiek religii.
Jacek Salij OP

agata | 2012-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2012

"Eutanazja" to książka, która potrafi wiele uświadomić na temat ludzkiego życia. Bardzo dobrze, że takie książki, właśnie na taki temat się ukazują. Polecam ją wszystkim, bo warto czasami się zastanowić, nad takimi zagadnieniami, bo są kluczowe dla naszego społeczeństwa i warto się na nie otwierać.

ekaterini | 2016-07-08
04beata | 2016-04-10