Reagan i inni

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-11379-5
Stany Zjednoczone, polityka, 20 w.
literatura faktu
Alicja

Kulisy wielkiej i małej polityki, Carter, Reagan i ich sztaby, rozgrywki personalne w ekipie rządowej, Biały Dom, Kongres, Pentagon, stosunek administracji do wydarzeń w Polsce.

tomsn | 2013-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Propaganda rządowego obozu władzy spod znaku W. Jaruzelskiego oraz Urbana. Spojrzenie rzekomo polskiego zaś zaiste reżimowego wysłannika PAP w Waszyngtonie czasów Cartera oraz pierwszej kadencji Reagana. Retoryka podszyta jest niechęcią, nawet okazuje wyraźną wrogość wobec amerykańskich konserwatystów oraz środowisk wolnościowych w Stanach. "Solidarność" natomiast traktowana jest jak dziecko, które swoimi poczynaniami wprowadza chaos w dorosłym uporządkowanym świecie komunistycznych notabli. Uciekinierzy do wolnego świata są nazywani zdrajcami i odsądza ich autor od czci i wiary. Obawia sie także o konsekwencje zbrojeń reaganowskich, prorokuje, że w lata 90 świat wejdzie w dużo wiekszym zagrożeniu wojną nuklearna aniżeli wszedł w dekadę poprzedzającą. Autor na nasze szczęście pomylił się, jednak wątpię, by się ucieszył z rozwiązania, które przyniósł rok 1989.

MatiC | 2011-03-19
Przeczytana: 2010 rok

Wciągająca, przydała mi się również w pracy licencjackiej.

sol86 | 2013-01-03
Przeczytana: 05 października 2007