Pogadaj z głową

978-83-60652-40-4
wywiady, osobiste historie
literatura faktu
Katarzyna

Co uruchamia ludzkie czyny? Jakie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne ukierunkowują ich przebieg? Co podtrzymuje wysiłek człowieka w ni esprzyjających okolicznościach a hamuje jego aktywność w sytuacjach korzystnych? Dlaczego jedni z ludzi przekraczają z odwagą niezna ne, pokonują swój lęk i opór w eksploracji nowych dziedzin i obszarów, inni zatrzymują się ze strachem i niepokojem przed bramą z na pisem „ zmiana”, uwsteczniając swoje zachowania, konserwując swój dotychczasowy sposób myślenia i oceniania? Są to pytania o motywac ję ludzkich czynów, pytania o system wartości, o genezę racjonalności różnych wyborów życiowych. We wprowadzeniu do książki Spencera Johnsona pt „ Kto zabrał mój ser” autorzy przytaczają słowa A.J.Cronina: „Życie nie jest prostym i łatwym do przejścia korytarzem, którym podążamy wolni i nieskrępowani. Jest labiryntem w którym musimy nieustannie szukać drogi, często czujemy się zagubieni i wystraszeni, ciągle trafiamy w ślepe zaułki”.

Łukasz | 2013-08-15
Krystyna | 2012-12-03