Wśród Indjan Koroadów

literatura faktu
A--

Edik | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Książka jest trudna do zdobycia, ale na szczęście udało mi się. Dla tych co nie mają, a chcą wiedzieć co w niej jest, odpowiadam. Wszystkie powojenne wydania (zmieniona nazwa książki) zawierają to samo, i jeszcze więcej. Niektóre rozdziały są lekko przeredagowane, niektóre dodane, dostosowano nową pisownię polską. Jedynie jeden z ostatnich rozdziałów, dotyczący namawiania przez Indian Fiedlera, aby pozostał wśród nich, został zmieniony całkowicie. W przedwojennej książce kuszą dziewczyną, Indianką. W powojennej kuszą dobrobytem, statusem społecznym itd. Taka to zmiana obyczajów :)

erloor | 2015-11-29
Asia | 2012-01-02