Lost: Zagubieni i filozofia. Mroczna strona wyspy

978-83-246-2779-0
Lost
filozofia i etyka
Evelline

Witaj we wspaniałym świecie, w którym nikt nie wie, co się, u diabła, właściwie dzieje! Zagubieni w czasie i przestrzeni A jeśli ci powiem, że gdzieś na tej wyspie jest ogromne pudełko i cokolwiek sobie wyobrazisz, cokolwiek zechcesz, żeby się w nim znalazło, kiedy je otworzysz, znajdziesz w nim właśnie to. Co ty na to? Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zgubić, choć na szczęście niewielu...

Zagubieni w czasie i przestrzeni

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zgubić, choć na szczęście niewielu było rozbitkami wyrzuconymi przez morze na brzeg tropikalnej wyspy. Znasz jednak doskonale to uczucie - w obcym, złowrogim miejscu, z przejmującym przekonaniem, że już nigdy nie uda Ci się odnaleźć drogi do domu. A może pogubiłeś się bez wychodzenia z domu? We własnym życiu rodzinnym, duchowym, emocjonalnym i psychicznym?

Lost: Zagubieni odwołuje się do naszych najgłębszych lęków: obawy przed utratą kontaktu z tym wszystkim, co znamy i kochamy; strachu przed pozostaniem na nieznanym terytorium. Odkrywa również mroczne strony ludzkiej natury. Ten strach ma charakter filozoficzny - zmusza nas do zastanowienia się nad odpowiedzią na kluczowe pytania dotyczące nas samych i otaczającego nas świata.

My wszyscy, rozbitkowie na tej planecie, zastanawiamy się:
Czy rzeczywiście "nic nie dzieje się bez powodu"?
Skąd możemy mieć pewność, że nie jesteśmy pacjentami na oddziale psychiatrycznym?
A jeśli bierzemy udział w eksperymencie prowadzonym w ramach Projektu Dharma?

Desmond mógł nie być w stanie uratować Charliego, ale ta książka z całą pewnością może uratować Ciebie.

illuminatus | 2012-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 15 lipca 2012

Generalnie książka sama w sobie nie zachwyca, ale dzięki niej jeszcze bardziej dostrzega się geniusz tego serialu.
Przydatna.

goodvibestyla | 2015-05-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Może nie ma w niej nic odkrywczego i nowego,lecz jednak podejmuję w niej tematykę z serialu i pozwala lepiej zrozumieć pewne zagadnienia poruszone w tej produkcji,jako ogromny fan serialu bardzo dobrze mi się ją czytało,każdemu innemu fanu również polecam sięgnięcie po ten tytuł.

axior815 | 2016-05-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zdecydowanie obowiązkowa dla każdego fana serialu "Lost". :)

youlunga | 2012-02-12
Przeczytana: 2011 rok

Świetna, rewelacyjna, cudowna, po prostu nie można się od niej oderwać

Ocelot | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016