Zarys międzynarodowych stosunków gospodarczych

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320814936
biznes, finanse

W najnowszym podręczniku międzynarodowych stosunków gospodarczych omówione zostały: teoria handlu międzynarodowego (podstawy teoretyczne, handel i podział dochodów, handel i wzrost gospodarczy, międzynarodowa mobilność czynników produkcji), polityka handlowa (instrumenty i miary protekcji, motywy i przyczyny protekcji, światowy system handlu, międzynarodowa integracja gospodarcza), międzynarodowe stosunki finansowe (bilans płatniczy, rynek walutowy, kurs walutowy, ewolucja międzynarodowego systemu walutowego, międzynarodowy rynek kapitałowy), zewnętrzna równowaga gospodarcza (m.in. polityka makroekonomiczna). Każdy rozdział kończy się podsumowaniem, zawierającym najważniejsze kwestie, oraz pytaniami, umożliwiającymi sprawdzenie zdobytej wiedzy

Kamila | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2012