Elementarz Antoniego Kępińskiego dla zdrowego i chorego ... czyli autoportret człowieka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03252-4
Róża_Bzowa

Opracował: Z. J. Ryn. W Elementarzu Antoniego Kępińskiego - lekarza i humanisty, przyjaciela i powiernika chorych -odnajdzie czytelnik refleksje o tym, co w autoportrecie człowieka jest najtrudniejsze do nazywania: jacy jesteśmy, co kieruje naszymi uczynkami, jak opanowujemy swoje emocje, na czym polega wolność, w co wierzymy, jak kochamy, dlaczego czujemy się samotni, czego się lękamy, co...

Opracował: Z. J. Ryn.
W Elementarzu Antoniego Kępińskiego - lekarza i humanisty, przyjaciela i powiernika chorych -odnajdzie czytelnik refleksje o tym, co w autoportrecie człowieka jest najtrudniejsze do nazywania: jacy jesteśmy, co kieruje naszymi uczynkami, jak opanowujemy swoje emocje, na czym polega wolność, w co wierzymy, jak kochamy, dlaczego czujemy się samotni, czego się lękamy, co począć ze starością, bólem, tęsknotą i depresja. Jest to książka, w której odcisnęły się najcenniejsze elementy osobowości tego niezwykłego lekarza. Również teraz czytelnikom, jak kiedyś pacjentom, przekazuje Antoni Kępiński swoją mądrość, dobroć, wyrozumiałość i życzliwość dla ludzkich słabości.

Rouzi | 2011-02-27

Kwintesencja myśli Antoniego Kępińskiego

Rewelacyjny zbiór tego, czego tak trudno dotknąć, tak trudno zrozumieć

Zaglądam do tej książki zawsze wtedy, gdy mam ochotę tak po prostu spokojnie pomyśleć o życiu.

FilipDnk | 2016-05-24
Marcin Konrad | 2013-08-18