Obóz koncentracyjny Stutthof

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
historyczna
Aha K

Książka jest niewątpliwie wypełnieniem ogromnej luki w historii obozów koncentracyjnych i zagłady na ziemiach polskich, jak również hołdem złożonym tym wszystkim, którzy zginęli w Stutthofie, i tym nielicznym, którzy przeżywszy gehennę tego obozu wyszli z niego z całym obciążeniem, jakie zostawiaja tego rodzaju przeżycia.
Do książki załączone mapy obozu oraz jego okolic.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1970

virginia75 | 2013-12-04

Książkę przeczytałam jako swoisty wstęp przed odwiedzaniem obozu koncentracyjnego "Stutthof". Trudno powiedzieć co mnie bardziej poruszyło - opis obozu czy sam obóz. Wiem natomiast jedno - takie miejsca jak to i takie książki jak ta powinny być znane szerszemu gronu choćby dlatego by drugi raz w historii się nie wydarzyło nic podobnego.
Książkę odebrałam dobrze, może dlatego, że nie znoszę gdy autor próbuje na sile ubarwiać opowieść o czymś takim jak obóz koncentracyjny czy dokładać od siebie jakieś niepotrzebne komentarze.

Ela | 2012-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Potwornie nudna lektura. Suchy, bezbarwny język,sprawia, że książka męczy czytelnika. Odradzam tę lekturę. Uważam, że historię naprawdę można przekazać w sposób interesujący, niestety nie w tej książce.

robinslav | 2016-05-09
Patrycja | 2015-05-11