Kompozycje nie tylko z kwiatów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-608-6
dom, ozdoby, dekoracje
poradniki
Barbara

O sztuce układania kompozycji kwiatowych napisano już wiele książek. Każdy, kto tylko chce, może tę sztukę opanować, ale musi najpierw poznać zasady przygotowania roślin (podcinanie, nawijanie na drut, wiązanie pędów...), przygotowania naczyń oraz podłoża do układania kwiatów, a także metody suszenia i konserwowania roślin. Osobną sprawą są zasady układania roślin, a więc: jakie kolory do...

Osobną sprawą są zasady układania roślin, a więc: jakie kolory do siebie pasują, jakiego rodzaju kwiaty, jaka powinna być proporcja między roślinami i naczyniem, jak komponować wiązanki na różne okazje itd.

niulka | 2014-09-21
aleczka | 2013-10-03