Multimilionerzy

Seria: Czas i ludzie
Wydawnictwo: Videograf II
Dagoberts : eine Weltgeschichte des Reichtums - von Krösus bis Bill Gates
biznes, finanse

Książka dla wszystkich, którzy marzą o tym, by być bogaczami. Autor w sposób oryginalny i z poczuciem humoru pisze o najbogatszych ludziach i dynastiach, które pojawiły się w ciągu 3000 lat. Ukazuje metody zdobywania wielkich fortun i warunki decydujące o ich powstawaniu, a zarazem wpływ najbogatszych ludzi na tworzenie historii. Prezentuje historie i sylwetki najbogatszych ludzi XIX wieku, czyli Rotszyldów, potentata finansowego XX wieku: Rockefellera, megabogacza XXI wieku ? Billa Gatesa. Opowieść sięga czasów najdawniejszych do starożytnego Krezusa, do bogacza antyku Cezara, mówi o bogactwach islamu, średniowiecznych kupców Hanzy, konkwistadorów, odkrywców; przedstawia Jacoba Fuggera, bogacza renesansu, bogaczy ery kolei żelaznej - Kruppa, potentatów: Siemensa i Edisona, Henry`ego Forda, Onassisa, Donalda Trumpa i wielu innych.

źródło opisu: Opis Wydawcy

Ania | 2016-03-23