Wieczne dziecko. Co to jest FAS?

Wydawnictwo: Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
A child for life
978-83-89566-67-6
mantra

Broszura przybliża trudny temat FAS (Fetal Alcohol Syndrome), który jest zespołem umysłowych i fizycznych zaburzeń, przejawiających się jako opóźnienie umysłowe, dysfunkcja mózgu, anomalia rozwojowe, zaburzenia w uczeniu się i zaburzenia psychologiczne. Efekty mogą być różne – od obniżenia ilorazu inteligencji, zaburzeń uwagi, aż do wad serca, dysfunkcji mózgu i śmierci włącznie.

Uzupełnieniem informacji zawartych w broszurze jest 20-minutowy film opowiadający o dzieciach, które późno lub nigdy nie dorosną, bo mają wady wrodzone, zarówno somatyczne (dotyczące ciała), jak i neurologiczne (układu nerwowego, głównie mózgu).

Agnieszka | 2018-01-12
Agata1256 | 2017-10-13