Anioły i demony w różnych religiach świata

Tłumaczenie: Marek Chojnacki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Biblioteka Religii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Angels and demons
978-83-7505-252-7
popularnonaukowa
Inis

Antologia zawiera teksty chrześcijańskich teologów i religioznawców, badających różne i często odległe tradycje. Referaty poświęcone są rozumieniu bytów nadprzyrodzonych w różnych religiach, kwestii walki duchowej, związku duchów z pojawieniem się zła, wpływie aniołów i demonów na życie człowieka, ich roli w chorobie i cierpieniu, egzorcyzmom, używaniu talizmanów, świętych tekstów i rytuałów do zdobycia duchowych mocy lub przezwyciężenia ich wpływu. Całość koncentruje się na ukazaniu spraw dotyczących współczesności -- Autorzy podjęli m.in. problem obecności tej tematyki w kulturze masowej, zwłaszcza w filmach, literaturze i muzyce.

źródło opisu: od Wydawcy

Archanioł | 2013-04-21

Książka zawiera obszerną wiedzę na temat licznych bóstw, aniołów i demonów pojawiających się we wszystkich religiach na świecie.
Czytałam ją z zainteresowaniem, ale niestety, muszę przyznać, momentami kartkowałam niektóre rozdziały.

Polecam ze względu na możliwość poszerzenia zasobu wiadomości.

Sylwia | 2013-05-19

Bardzo dobra publikacja. Jako zupełny laik przeczytałam z łatwością dzięki dość przystępnemu językowi.

Piotr Kalinowski | 2016-03-03
Angel | 2015-09-08