Poczet papieży

Wydawnictwo: Publicat
83-245-0012-X
papież, kościół, katolicyzm
Nibi

Książka ta, to ponad 300 biogramów najwyższych dostojników Kościoła katolickiego. Znajdziecie tu daty, fakty i ciekawostki opisujące życie papieży, a także antypapieży. Dzięki przejrzystemu układowi książki, bogatej ikonografii oraz kalendariom, możemy prześledzić niezwykłe dzieje ponad 2000 lat chrześcijaństwa.

Nibi | 2010-09-11
Na półkach: Na moim regale, Przeczytane

wydana bardzo ładnie, ale... no właśnie. nadaje się głównie do postawienia na półce i ładnego wyglądu. niemal każda nota jest skrupulatnie ocenzurowana, więc próżno by szukać informacji o grzeszkach mniejszych i większych najwyższych dostojników Kościoła katolickiego, natomiast jako przykład dyskretnych przekłamań historycznych i kościelnej propagandy - wręcz modelowa. i to chyba jedyny powód i jedyne nastawienie, dla którego i z którym warto ją przeczytać.

Oficer95 | 2015-02-09
Muminka | 2016-04-12