Tajemnica kaszlącego smoka

Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 16)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of the Coughing Dragon
8371620241
Wiórek

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

PABLOPAN | 2012-08-04

Rewelacyjna seria, czasami mam ochotę do niej wrócić, ale boję się, że czar pryśnie.

Czas na kolejną część Przygód Trzech Detektywów, którą objęłyśmy patronatem medialnym. Wciąż się tym chwalimy, ale sami przyznacie, że jest czym, prawda? Nie ukrywam, że jest mi bardzo miło, gdy sięgam po jakąś ciekawą lekturę, a na odwrocie widnieje logo naszego bloga. To dla nas wielkie wyróżnienie i wspaniała pamiątka.

I może nie chwaliłybyśmy się tym faktem tak bardzo gdyby nie to, że książeczki te pochodzą z serii, która od bardzo dawna cieszy się u nas ogromnym uznaniem. Czytałyśmy ją obie w dzieciństwie i teraz kolejne pokolenia sięgają po te lektury z wielkim zainteresowaniem. Literatura detektywistyczna dla młodzieży cieszy się sporą popularnością, a ta 20 tomowa kolekcja wciąż się nie nudzi. Moja dwunastoletnia bratanica przeczytała już całą serię i uznała, że jest świetna!

Tak więc tym razem polecę Wam część 13, w której nasi trzej bohaterowie stawiają czoła kolejnemu wyzwaniu. I to jakiemu! Tajemnica, którą chłopcy podejmują się rozwikłać dotyczy kilku zaginionych...

Wiórek | 2010-09-17
Przeczytana: 16 września 2010

Do serii tej podchodzę z sentymentem, co nie zmienia faktu, że książka była bardzo ciekawa, z wartką akcją i kryminalną zagadką.

Emiliana6 Wąsik | 2012-05-25

książka ciekawa i świetnie się czyta

basior | 2011-03-01

Moja pierwsza z tej serii;)

Patrycja | 2016-10-14
Przeczytana: 2013 rok