Jestem dziewczynką, jestem chłopcem. Jak wspomagać rozwój seksualny dziecka

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
wildfemale

Książka seksuologiczna. Jedna z nielicznych na polskim rynku, która dotyczy seksualności dziecka.

Daniel | 2013-09-29
Przeczytana: 29 września 2013

"Jestem dziewczynką, jestem chłopcem" to opracowanie i podsumowanie wielu wyników badań na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, zarówno polskich jak i zagranicznych naukowców, o seksualności dzieci. Autorki rewelacyjnie i w pełni profesjonalnie podeszły do tematu, przedstawiły możliwie najszersze spektrum analiz, chociaż skupiły się głównie na holistycznym podejściu do rozwoju dziecka (co postrzegam raczej jako zaletę).

Jest to publikacja, w której nie uświadczymy stereotypowego i tendencyjnego omawiania zagadnień, nierzadko kolejne wątki były rozwijane nie w oparciu o hipotezę, a z chęci poznania tematu. Dzięki temu autorki zarówno bezlitośnie rozprawiły się z ludowymi podaniami (typu "dzieci nie posiadają seksualności"), jak i dogłębnie opisały znane powszechnie zjawiska (np. szkodliwe skutki wykorzystania seksualnego).

Książka ta, chociaż napisana fachowym językiem, nie jest nudna tak jak większość podręczników akademicki. Zawiera cenne wskazówki zarówno dla...

wildfemale | 2010-10-11
Przeczytana: 11 października 2010

Znakomita, innowacyjna pozycja. Polecam ją wszystkim osobom zainteresowanym seksuologią i psychologią rozwoju. Autorki w innowacyjny sposób łączą znane podstawy teoretyczne z wnioskami wyciągniętymi z badań własnych. Warto przeczytać!

Andrzej | 2016-10-03
gosieq | 2015-10-06