Człowiek intencjonalny

Seria: Logos
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
830111035X
Róża_Bzowa

Zmiany cywilizacyjne powodują, że kultura traci zdolność zastępowania człowieka w decyzji, jak żyć. Spełnianie wymagań społecznych już nie wystarcza, a jednostka ludzka staje przed problemem ustalenia sobie samej tego, czym ma być sensowna samorealizacja. Zwiększa się więc liczba ludzi zagubionych. Doświadczenia życiowe raczej im przeszkadzają, a dawane im wzory stają się nieprzydatne. Aby nie trafić na margines historii, muszą sami móc i chcieć zrozumieć to, kim są, i to, w czym są. To jest tematem niniejszej książki skierowanej do szerokiego kręgu czytelników.

Medard | 2014-01-27
buddhahubba | 2013-02-02