The body book
83-900062-7-8
poradniki
Barbara

Skąd się wziąłem? Co to znaczy umrzeć? Dlaczego niektórzy ludzie mają czarną skórę? Na te i inne pytania odpowiada TWOJE CIAŁO, książka będąca rzetelnym, a zarazem prostym opisem funkcjonowania ludzkiego ciała. Opowiada ona dziecku o jego własnym ciele, rodzicom zaś sugeruje sposób rozmowy z maluchami również na "drażliwe" tematy. Nie pomija żadnej z istotnych kwestii; tekst jest obiektywny...

Nie pomija żadnej z istotnych kwestii; tekst jest obiektywny i bardzo czytelny, unika infantylizmu z jednej, a nadmiernej "naukowości" z drugiej strony. Pozwala dziecku zrozumieć temat tradycyjnie uważany za trudny, a uczy - bawiąc.
Autorka, Claire Rayner, jest popularną angielską dziennikarką, piszącą na tematy medyczne, a zarazem utalentowaną powieściopisarką.

Kora | 2016-01-12
książek: 2076