Połamany ludzik

Monsieur tout esquinté
83-87287-30-4
roland topor
Kinga I

Zabawna i wzruszająca książeczka oparta na genialnie prostym pomyśle. Każdemu z nas zdarzyło się zachwycić dziecięcą twórczością, ale Roland Topor zrobił z tego zachwytu użytek. Kiedy odkrył u swego syna talent, przeprowadził z pięcioletnim artystą poważny wywiad. Ten właśnie wywiad otwiera galerię rysunków małego Nicolasa, w których intryguje połączenie nieposkromionej fantazji z dyscypliną formalną, wynikającą z delikatnego retuszu wykonanego przez starszego z Toporów.

Bacha85 | 2015-04-03
Przeczytana: marzec 2015

To dość nietypowa książeczka, pełna ilustracji wykonanych przez pięcioletniego Nicolasa i obdarzona komentarzami pisarza. Czytało mi się ją dość przyjemnie, zaś rzeczywistość widziana oczami pięciolatka niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. Jest to pozycja zdecydowanie przeznaczona dla fanów autora i koneserów jego twórczości.

madame_fistashek | 2012-02-14
Przeczytana: 22 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czasem mam ochotę na "coś Topora", zatem książka została zakupiona w ciemno, szła z Allegro czas jakiś, a jak nadeszła, to poczułam zawód. Rysunki dziecka? Ale, ale... Toporowatość została zachowana. Summa summarum- wracam do niej czasem.

Domino | 2016-11-04
Na półkach: 2016, Przeczytane